Anketa

Mislite li da postoje pjesme i bendovi kod kojih je okultnost prisutna i treba li se toga čuvati?

"Okultno" je izmišljotina jer ništa van materijalnog svijeta ionako ne postoji, stoga to ne postoji ni u glazbi
Smatram da ne postoje i da je to samo zastrašivanje ljudi
Smatram da postoje, ali ne vidim razloga da se treba previše paziti, ipak ja samo slušam glazbu
Smatram da postoje i mislim da je potrebno čuvati se takvih pjesama i bendova jer slušanjem iste ta glazba utječe na nas

Autor Tema: Okultnost u glazbi i utjecaj glazbe na život slušatelja  (Posjeta: 120 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline smradac

• www.los-balkan.com
  • *
  • Reputacija: 7
Dakle ovako pala mi je na pamet da stavim ovu temu ovdje jer vec neko vrijeme bavim se proucavanjem tako nekih rubnih dijelova glazbenog svijeta i, između ostalih stvari, postoji jedna određena skupina ljudi koja tvrdi da u svaka pjesma ima "materijalnu" dimenziju (to bi kao bio tekst, melodija, ritam) i onu duhovnu (to bi, koliko sam uspio shvatit, bio duh koji prožima cijelu pjesmu i, po njihovim navodima može bit od osjećaja do duhovnih stanja npr. ljutnja, potištenost, revolt i dr.) uz sve to, ljudi koji su o tome govorili su iz religijskih krugova, te su se osvrnuli, naravno, i na okultnost u glazbi tj. oni su to nazvali "sotonizmom", ali su govorili također i o tzv. New age glazbi i tako dalje, da sad ne ulazim u sve te diskusije koje su oni imali...

E sad, zanima me malo što mislite o svemu ovome...kao prvo mislite li da je moguće da neka pjesma bude "okultna", ako ste religiozni, naravno (uz to "okultno" poznaju, koliko znam, jedino kršćanske vjeroispovjesti?).

A ako niste, onda me zanima mislite li da glazba, točnije vrsta glazbe koju slušamo, može utjecati na naše ponašanje i na to kako se osjećamo, te da je ponekad dovoljno promijeniti vrstu glazbe i da će se neke stvari u našem životu promijeniti. (to je naime bila svrha onih koji su to predstavljali...)
Brunc

Offline clay

• ISKLJUČEN
  • *
  • Reputacija: 0
Odg: Okultnost u glazbi i utjecaj glazbe na život slušatelja
« Odgovori #1 u: 01-08-2019, 18:37:34 »
E ovako, ja se bavim muzikom, sviram harmoniku, al sta znaci ta okultnost?
To je neko dosezanje duhovnosti na neke stupnjeve koji nisu dostupni svim ljudima, a to je meditacija, fakat ne kuzim kakve to veze ima s muzikom,ima duhovnih pjesama, tj religioznih koje govore o vjeri i o Bogu, a ovo je nesto potpuno drukcije.
nisam spreman za sve sto ide, ali navali zivote picko jedna

Offline smradac

• www.los-balkan.com
  • *
  • Reputacija: 7
« Odgovori #2 u: 01-08-2019, 18:46:00 »
E ovako, ja se bavim muzikom, sviram harmoniku, al sta znaci ta okultnost?
To je neko dosezanje duhovnosti na neke stupnjeve koji nisu dostupni svim ljudima, a to je meditacija, fakat ne kuzim kakve to veze ima s muzikom,ima duhovnih pjesama, tj religioznih koje govore o vjeri i o Bogu, a ovo je nesto potpuno drukcije.

po njihovim navodima, radi se o praksu okultnog u glazbi, pa čak i na pojedinim koncertima prilikom sviranja određenih pjesama....bendovi koje su oni najčešće spominjali bili su rock/hard rock,a kasnije onda metal/heavy metal (kolko se ja kuzim u sve to, a ne smatram se bas strucnjakom  roll: ) tipa Black Sabbath, A.C.D.C. i drugi...

zatim i onda ta neka teorija zavjere o masonima iza poznatih pjevaca i subliminarnih poruka koje oni salju....tak ima toga dosta, zato me i zanima jel iko od vas o tome vise citao ili istrazivao
Brunc

Online ʏᴏᴜɴɢ ᴋɪɴɢ

• Bring The Noise #FreeDemBoyz
  • *
  • Reputacija: -50
  • Spol: Muški
« Odgovori #3 u: 04-08-2019, 19:33:16 »
Zaista zanimljiv naslov i tema, veoma dobro za diskutovanje!

ıllı BRIAN CARBON ıllı #FREEDEMBOYZ ıllı

LOS BALKAN MEMBER SINCE 10.03.2011
ex. VDM LEADER MEMBER SINCE 16.11.2016
ex. ADOX INFERNAL SINCE 2016
ex. BRIAN INFERNAL SINCE 2017
ex. MICHAEL MANDO SINCE 2018