Autor Tema: [ARHIVA] Programiranje  (Posjeta: 1437 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bobica

• ._.
  • *
  • Reputacija: -28
  • Spol: Muški
[ARHIVA] Programiranje
« u: 03-02-2019, 00:15:36 »
Evo neka "ozbiljnija" tema na temu programiranja. Pišite iskustva, zašto volite programiranje, zašto bi voljeli naučit (ako ne znate), kaj mislite o samom programiranju (što se tiče posla, budućnosti), zašto mislite da je sranje to što danas postoji 13849284 programskih jezika koji ne služe kurcu itd.

Trenutno studentsko znanje (3/10), čekam sljedeći semestar i 3. godinu jer se tek sad radi nešto korisno. Znam c++, pajton, nešto malo php-a, css-a i html-a (još manje od malo). Zainteresiran zbog same logike rada, sviđa mi se rješavanje problema pa eto.

edit: pokušajte ne toliko pisat o pawnu da nebi bilo da ste svi pametni kad dođe na red skriptanje servera!
« Zadnja izmjena: 12-02-2019, 15:44:18 od izzy. »

Offline izzy.

• ISKLJUČEN
  • *
  • Reputacija: -365
Odg: Programiranje
« Odgovori #1 u: 03-02-2019, 00:22:48 »
kaže sasha c++ conti da se tema mora ukloniti sa foruma

Offline bobica

• ._.
  • *
« Odgovori #2 u: 03-02-2019, 00:24:24 »
kaže sasha c++ conti da se tema mora ukloniti sa foruma

nezz, ja sam čuo da si ti imo ppt u osnovnoj o c++!

Offline Zаngетsu

• geтsuga тensho
  • *
  • Reputacija: -53
« Odgovori #3 u: 03-02-2019, 00:25:54 »
 kad se setim kolki smo debili bili da nismo mogli 3 komande da zapamtimo pa svako prepisuje od drugog i imamo iste greske i dobijemo 1 na testu .. tesko je to svaka cast onom ko se time uopste bavi , ujedno se dosta dobro i placa taj posao tako da svi furaju taj stil "programera" (kod mene u skoli ofc)

Offline LD77

• www.lfccro.com
  • *
  • Reputacija: -92
« Odgovori #4 u: 03-02-2019, 00:43:28 »
Radim drugu godinu C na faksu i radia sam Python jedan semestar al ono samo sta sam iz C znao prenia tu. Triba bi jos do kraja faksa radit C++ Asembler i nezz sto jos tocno al povrsno. Ne osjecam se bas da vele nes znam jer mi je uvik bilo samo proc to i ne volim puno programirat. Zabavno mi je onako radit neke matematicke zadatke u tome, al nista vise.
LoL EUNE: KCIR ELKCIP

Svašta & Krdul <3

Offline ν є ѕ ρ υ c c ι .

• *
« Odgovori #5 u: 03-02-2019, 01:03:58 »
3 godine c++
1 godina html / css
1 godina java
pola godine python / asembler

Programiranje je zanimljivo ali nema sanse da bi citav proveo iza PC-a pisuci kod.

Dori_Lopez

« Odgovori #6 u: 03-02-2019, 01:26:12 »
EVO MALO C#

JOS SAM POCETNIK I OVO JE PROJEKT ZA FAKS

Offline natzu

• *
  • Reputacija: -77
« Odgovori #7 u: 03-02-2019, 02:06:05 »
Radim drugu godinu C na faksu i radia sam Python jedan semestar al ono samo sta sam iz C znao prenia tu. Triba bi jos do kraja faksa radit C++ Asembler i nezz sto jos tocno al povrsno. Ne osjecam se bas da vele nes znam jer mi je uvik bilo samo proc to i ne volim puno programirat. Zabavno mi je onako radit neke matematicke zadatke u tome, al nista vise.
evo ko će meni zadaću uradit jer toliko mi se ne da c učit

znam c++ što sam radio u srednjoj, išo na takmičenja, ali ugl. samo znam zadatke neke radit, a javu išo sam i evo ponovo idem na obuku, pa čekam sad da riješim test neki i idem na naprednu tu (objektno programiranje)
c radim na faxu, tj. rade ja znam osnove neke i stv mi se ne da radit to jer mi tak glup jezik djeluje

lp

Offline TARCHY

• Programer && Video Editor
  • *
  • Reputacija: -12
« Odgovori #8 u: 03-02-2019, 15:01:17 »
Ovako programiranjem me pocelo zanimati kada sam bio 6 razred osnovne kada sam isao na takmicenje iz informatike i tada sam prvi put imao iskustva sa QBASIC programskim jezikom i tako sam pomalo poceo otkrivati nove programske jezike kao što su C#,C++,Visual Basic,Java Script.

I tako pocetkom 2016 godine krenuo sam malo ozbiljnije da radim tj da ucim C++ programski jezik gdje se sjećam da sam to krenuo nekada u februaru 2016 i naucio osnove tacno znam datum a to je 24.06.2016.Napomena:C++ i dalje ucim i dalje mi je to najbolji programski jezik.

Nakon C++ prelazim na C# programski jezik gdje se nisam puno zadrzavao ali krenuo sam ga aktivno da ucim prije 4 mjeseca.Lagano mi je bilo uciti jer sam već poznavao C++ samo je malo sintaxa drugacija ali bez problema sam se navikao i na njega.

Poslije toga dolazi Java Script,HTML,CSS,PHP zajedno zato sto web design ne ide bez ovog svega tako da sam se upoznao sa jako dobrim programerima sa kojima se poznajem već 2 mjeseca od kada sam krenuo da ucim Java Script,HTML,CSS,PHP,HTML.Ti programeri imaju jako puno iskustva sa svakim programskim jezikom koji sam naveo prethodno cak su napravili CLOSENGER aplikaciju ako se sjećate vanimy ju je reklamirao ali se zbog finaciskih problema zatvorila ali uskoro opet ce biti otvorena.

Nakon ovog svega oprobao sam se i u Visual Basicu ali to je jako malo svega 1 mjesec njega sam i mogu reć slobodno zaboravio nije toliko interesantan kao ovi gore navedeni programski jezici.

Offline Vuk.

• *
  • Reputacija: -24
« Odgovori #9 u: 04-02-2019, 23:34:27 »
Fun fact Named je junior developer i trenutno radi u jednoj od najjačih programerskih kuća u BiH, eto djeco pa drkajte na bivšeg bossa :P
keeping the family together

Offline LD77

• www.lfccro.com
  • *
« Odgovori #10 u: 05-02-2019, 00:06:35 »
Fun fact Named je junior developer i trenutno radi u jednoj od najjačih programerskih kuća u BiH, eto djeco pa drkajte na bivšeg bossa :P

Vise je para zaradia od tebe nego sto sad zaradjuje na poslu. Nemojte ucit djeco otvorite server
LoL EUNE: KCIR ELKCIP

Svašta & Krdul <3

• *
« Odgovori #11 u: 05-02-2019, 00:12:23 »
ak programira tak kak je "skripto" lb onda jadna firma

Offline krdυl

• www.los-balkan.com
  • *
  • Reputacija: 34
« Odgovori #12 u: 05-02-2019, 09:39:03 »
Fun fact: pravo ime od Kenan Nameda je Kenan, uz to on je bivsi vlasnik LB-a

Offline |ʟᴄɴ| ᴍᴜɴɢᴏs

• Jopa je najbolji
  • *
  • Reputacija: -26
« Odgovori #13 u: 05-02-2019, 10:44:14 »
Mislim da named ide na moj fax.
Evo sad na faxu sam mogao 10 upisat iz c-a da mi nije bilo mrsko datoteke uciti pa sam izgubio 20b na 2 parcijalnom i zavrsnom jer datoteka obavezno dolazi. Sad u 2 semstru dolazi najtezi predmet na citavom faxu a to je c++ kod prof. Zeljka Jurica koji je vjerovatno najjaci na balkanu sto se tice c++. To ako 6 izvucem treba piti mjesec bez prestanka. A sto se tice samog programiranja mrzim ga drama i ovo samo zelim da upisem jer se ne vidim u tom svijetu.
¤ La Cosa Nostra Godfather ¤ Inženjer elektrotehnike (u najavi) ¤ Vlado Diablo najveci citer ¤

Odine sisao bi ti nožni palac kao septoletu

Offline TARCHY

• *
« Odgovori #14 u: 05-02-2019, 11:50:44 »
Fun fact Fran Krajačić ide na fakultet da postane programer ali nažalost nikada nije uspio u tome

Offline davdurr

• *
  • Reputacija: 130
« Odgovori #15 u: 05-02-2019, 11:54:48 »

Damn, kako je samo to uspio. I vjerovao ili ne, junior developer ne znači puno...

Offline bobica

• ._.
  • *
« Odgovori #16 u: 05-02-2019, 11:55:30 »
Fun fact Fran Krajačić ide na fakultet da postane programer ali nažalost nikada nije uspio u tome

fun fact: fran je 3 godine studirao elektrotehniku pa se prebacio na programsko inženjerstvo gdje je sad druga godina i taman je jučer dao c++, poyy (c) francek

Offline Marincekk

• this time next year we'll be champions
  • *
  • Reputacija: -25
« Odgovori #17 u: 05-02-2019, 16:04:24 »
Lovro izzy zna raditi u pitonu cuo sam
Nije nesto bato ima mnogo takvih serija znam ja u skoli su me zvali Serijomatik

Offline The Hawks™

• SA
  • *
  • Reputacija: 0
« Odgovori #18 u: 05-02-2019, 21:44:32 »

mislim da on nije radio ni jedan update već neko drugi

named je bio pametan

napravio je neki balans sa brojem igrača i lagano ih milkao, koliko je samo unbanova prodao, a da ne pričam o adminima i drugim donacijama, zaradio od dječurlije bruku keša i onda kao fantom nestao

a pričao sam s njim oko školovanja upravo jer se ispostavilo da je išao u moju srednju školu, itekako je pametan momak sa razvijenim ambicijama, drago mi je što ima fin početnički posao i nek mu je sretno u životu

Offline natzu

• *
  • Reputacija: -77
« Odgovori #19 u: 05-02-2019, 22:00:45 »
zar vi idioti još uvijek mislite da je Named debil bio?

Offline Vuk.

• *
« Odgovori #20 u: 05-02-2019, 23:56:32 »

mislim da on nije radio ni jedan update već neko drugi

named je bio pametan

napravio je neki balans sa brojem igrača i lagano ih milkao, koliko je samo unbanova prodao, a da ne pričam o adminima i drugim donacijama, zaradio od dječurlije bruku keša i onda kao fantom nestao

a pričao sam s njim oko školovanja upravo jer se ispostavilo da je išao u moju srednju školu, itekako je pametan momak sa razvijenim ambicijama, drago mi je što ima fin početnički posao i nek mu je sretno u životu

Jako dobro rečeno, moram priznat odlične opazke. Named je strahovito pametan momak, ovi što ga hejtaju rade to jer ih je kurisao dok je bio babo tu, anyway zaslužili su to.

• *
« Odgovori #21 u: 06-02-2019, 00:04:13 »
Onaj tko misli da su Theo, Named i Prekra debili, nema gram mozga. Da sam head isti kurac bih radio...

Offline Vuk.

• *
« Odgovori #22 u: 06-02-2019, 00:32:49 »
Onaj tko misli da su Theo, Named i Prekra debili, nema gram mozga. Da sam head isti kurac bih radio...

Slažem se osim za Prekru...

Šalim se naravno hahah

Offline TARCHY

• *
« Odgovori #23 u: 06-02-2019, 10:39:57 »

Šalim se naravno hahah
Dobar je i Prekrica ali sad ga je malo zasro sa ovim nagradama jer je vidio samo ovako da ima vise od 150 igraca ako podijeli 3 puta nagrade na dan.
Mislim 150 igraca je solidno ali od tih 150 igraca  100 upali još 10 fejkara i napune server to nije realno to samo nabija brojku i lag servera.
Ali da je tih pravih 600 igraca ne bi nista reko nego od 600 igraca kada je rekord bio bilo je  400 fejkara
« Zadnja izmjena: 06-02-2019, 10:41:10 od TARCHY »

• *
« Odgovori #24 u: 06-02-2019, 10:45:41 »

Šalim se naravno hahah
Dobar je i Prekrica ali sad ga je malo zasro sa ovim nagradama jer je vidio samo ovako da ima vise od 150 igraca ako podijeli 3 puta nagrade na dan.
Mislim 150 igraca je solidno ali od tih 150 igraca  100 upali još 10 fejkara i napune server to nije realno to samo nabija brojku i lag servera.
Ali da je tih pravih 600 igraca ne bi nista reko nego od 600 igraca kada je rekord bio bilo je  400 fejkara
To je uradio zbog hosted taba